Безпека дітей в Інтернеті

  БЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА БАТЬКІВ
  Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей Міністерством освіти і науки України розроблено рекомендації (https://mon.gov.ua/.../shodo-neobhidnosti-provedennya...) для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків. Додаткову інформацію щодо безпеки дітей в інтернеті можна знайти на сайті МОН: https://mon.gov.ua/.../vihovna.../bezpeka-ditej-v-interneti
  Цифрове середовище, зокрема інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але й способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять дедалі більше часу в інтернеті.
  Право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Окрім того, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом. Залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини.
  Невід’ємною складовою цього процесу є організація профілактичних заходів. Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками.
  Під час організації таких заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо: прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі); електронної участі (в ухваленні рішень); збереження здоров’я під час роботи із цифровими пристроями; механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.
  Попередження потрапляння дітей у небезпечні ситуації та вчасне виявлення таких випадків сприяє позитивному спілкуванню між родиною та закладом освіти.
  Батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема: говорити з дитиною про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати; будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною; формувати корисні звички використання ґаджетів та цифрового середовища та підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це; заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих; установлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини; бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.
  У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення (https://ticket.cyberpolice.gov.ua/) про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).
  Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів: Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (пн – пт, з 12.00 до 16.00): 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних); 16 111 (безкоштовно з мобільних); онлайн-консультація для підлітків (https://teenergizer.org/consultations/) у Teenergizer; чатбот у Telegram (https://t.me/kiberpes_bot) і Viber (https://chats.viber.com/kiberpes) допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

   

   

   

  07560416 a0ad90cc

   

  Немає опису світлини.

  © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"