Історичні відомості про наш заклад
Шановні відвідувачі сайту! Ця сторінка знаходиться у стані розробки. Далі буде...
Як відомо, сьогодення не можливе без минулого. А історія заснування, розвитку Шосткинської вечірньої (змінної) школи сягає у минуле ХХ століття. Велика Вітчизняна війна загальмувала здійснення загального семирічного обов’язкового навчання в країні, що було прийнято на той час. З 1943 року в системі освіти для тієї молоді, яка на початку війни залишила школу і була зайнята в промисловості або в сільському господарстві, створювалися школи робітничої і сільської молоді. Така школа з’явилася і в Шостці.
Вечірня (змінна) школа була заснована у 1944 році після визволення міста від фашистських загарбників.
Пізніше було відкрито ще три вечірні школи та одна заочна. Вони розташовувалися на базі інших денних шкіл: № 3, № 9, № 11 та у селищі ім.Куйбишева. Загальна кількість учнів вечірніх і заочної шкіл міста досягала 500 осіб. Крім основної вечірньої школи в місті функціонувало ряд консультаційних пунктів у виправно-трудовій колонії с.Гамаліївка, селищах Клишки, Макове, Тиманівка, Вороніж, Алтинівка, Івот, Пирогівка, Богданівка та ін. Тут нараховувалося до 200 (а інколи й більше) учнів. У школі існував клас з прискореним терміном навчання. Працювала бібліотека. До 1965 року, коли відбулася централізація бухгалтерії, у вечірній школі була своя окрема бухгалтерія.
Директорами шкіл робітничої молоді в різний час працювали відомі в області педагоги: Большаков М.Г., Демиденко І.І., Шубарев І.П., Ковтун П.О., Булатов С.Б., Нікітіна З.В., Сугоняко Л.П., Річкобліт Я.Г., Деменко П.А.
Сугоняко Леонід Павлович
Педколектив школи на чолі з директором Сугоняко Л.П.
Пастернак Сергій Маркіянович
У різні роки в цих школах працювали відомі в місті викладачі. Це Бібік П.І., Вареник М.І., Терлецький В.В., Река Г.Г., Семенов О.Ф., Солдатенко А.Я., Фесенко Я.І., Пасічник Н.І., Ільченко Т.С., Любич А.В., Подоляко А.А., Лисанова К.І., Письмаркін М.Й., Носовський І.М., Гогун П.Й., Сніжко Є.Т., Голєва В.Д., Синогач Д.Г., Глазкова В.С., Мисько П.В., Заложин І.Д., Подоляко М.Ф., Тарноруцька Т.Л., Черненко Є.Л., Маслов А.Ф., Хлус З.Д., Голишевська Є.Д., Гогун К.Б., Горбатюк В.Г., Єрещенко О.П., Ларюк Е.Ф., Деда Т.С., Рубаник М.П., Белявська К.М. та багато інших.
Мацуй Людмила Григорівна |
Шара Лідія Павлівна |
Река Ганна Григорівна |
Рубаник Микола Петрович |
Вареник Людмила Яківна |
Терлецький Віктор Володимирович |
Серед предметів, які викладалися у вечірній школі, були українська мова і література, російська мова і література, математика, фізика, хімія, іноземна мова, астрономія, географія, історія, біологія та ін. Крім того, проводилось підвищення професійної кваліфікації учнів.
Заняття у школі проводились у дві зміни, але цікавим є той факт, що перша зміна розпочиналась о 550 ранку і закінчувалась десь об 1100, а заняття в другу зміну починались о 1930 і закінчувались майже о 2400 год. Адже вечірню школу відвідувала переважно працююча молодь, яка вдень працювала на виробництвах.
Урок фізики в 12 класі. Вчитель Блудов К.О.
Урок історії в 10 класі. Вчитель Любич А.В.
Урок хімії в 11 класі. Вчитель Белявська К.М.
Урок російської мови в 11 класі. Вчитель Вареник Л. Я.
Урок математики в 12 класі. Вчитель Деда Т.С.
Вчитель Ковбаса Г.Я приймає залік з біології.
У різні часи існування вечірніх шкіл можна було побачити такі випадки, коли у вечірній школі в одному класі навчалися люди різного віку, котрі одночасно працювали та здобували освіту. За партою доводилося сидіти навіть батькам і дітям. Варто пригадати лише кадри з кінофільму «Велика перерва» за участю Євгена Леонова, герой якого ходив до вечірньої школи разом зі своєю донькою.
А про пізні заняття у вечірній школі періоду розквіту рок-н-ролу нагадують слова з пісні Міки Ньютон «Уже одиннадцать ноль одна, и я иду из вечерней школы…»… Але незважаючи на дуже ранні або пізні заняття, робітнича молодь до чи після важкого трудового дня все одно прагнула здобути освіту.
У відомому в радянські часи фільмі за участю Миколи Рибникова «Весна на Заречной улице» зображується молодь, яка поєднувала працю з навчанням у вечірній школі (школі робітничої молоді). Цікавими є епізоди, коли деякі молоді люди спочатку відмовлялися навчатися, вважали навчання зайвим, витрачали свій вільний час на безглузді гульбища, бродіння з гітарою вулицями міста, але згодом розуміли, що освіта дає вагомий поштовх у становленні особистості, її моральному і професійному зростанні.
Протягом майже 40 років консультаційні пункти вечірньої школи Шостки знаходились в приміщеннях денних шкіл міста і району, що створювало незручності для роботи. Після реорганізації в освітній галузі у 1984 році відбулося злиття всіх вечірніх шкіл в одну і ця школа одержала власне приміщення.
З 1993 року управління школою здійснював Румненко Олег Семенович.
Протягом 2002-2007 рр. навчальний заклад очолювала Волошко Любов Олексіївна.
З 2007 року естафету управління вечірньою (змінною) школою прийняла Соломко Ірина Костянтинівна. Має дві вищі освіти. Як керівник цього навчального закладу має стаж 12 років, досвідчений педагог, психолог, управлінець, яка присвятила педагогічній діяльності 36 років, з яких 3 роки присвячено роботі у вечірній (змінній) школі на посаді практичного психолога.
Румненко Олег Семенович |
Волошко Любов Олексіївна |
Соломко Ірина Костянтинівна |
Багато років присвятили викладанню у вечірній (змінній) школі досвідчені вчителі Шара Л.П., Река Г.Г. Вареник Л.Я., Журид М.І., Мацуй Л.Г., Кисіль М.М., Ковбаса Г.Я., Румненко В.П., Волошко Л.О., Анікушин Р.С. та інші педагоги.