Ніколи не мовчіть про насильство! 

    Якщо ваша дитина постраждала від сексуального насильства, ви стали свідком насильства над дитиною чи ви підозрюєте насильство над дитиною - повідомляйте в поліцію. 

    За цим номером - 093 063 53 43 - ви зможете отримати юридичну консультацію та психологічну підтримку. 

    Телефонуйте або заповнюйте форму за посиланням https://www.savechild.com.ua/consultation

    Більше інформації про захист дітей від сексуального насильства на сайті МБО “Служба порятунку дітей” за ПОСИЛАННЯМ.

    Плакати для закладів освіти

    139697553 2913713492197622 6237154716431301445 n

    ПРО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ПОСИЛАНЬ НА ОНЛАЙН-КУРС ТА МЕТОДИЧНИХ ПОСІБНИКІВ: ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
    Мінсоцполітики є спеціально уповноваженим органом у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, який формує і реалізує державну політику у цій сфері та координує діяльність суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. У 2019 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні та студією онлайносвіти EdEra був розроблений новий онлайн-курс із протидії домашньому насильству «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ».
    Онлайн-курс доступний за посиланням 
    https://www.nonviolence.ed-era.com 
    та розрахований на широку аудиторію і має на меті сприяти поширенню обізнаності громадськості про систему заходів спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству. Відвідувачі курсу отримають розуміння того, які різні форми може мати домашнє насильство, зокрема фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Запропоновані тексти, лекції та ілюстрації допомагають розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство. Курс є корисним для тих, хто вже працює в цій сфері, а також для тих, хто постраждав від домашнього насильства, або людей, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій. Разом з тим, звертаємо увагу, що протягом 2017-2020 років Координатор проектів ОБСЄ в Україні підтримав проведення тренінгів з впровадження програми для кривдників, які вчиняють домашнє насильство, для психологів та соціальних працівників Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Луганської, Чернігівської, Львівської, Рівненської, Одеської, Чернівецької, Вінницької, Хмельницької, Закарпатської, Кіровоградської, Житомирської, Обласні та Київська міська державні адміністрації Донецька та Луганська обласні військово-цивільні адміністрації 2 Донецької, Полтавської, Сумської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Київської, Черкаської, Миколаївської та Херсонської областей, а також фахівців міста Києва. У 2020 році в рамках проекту «Посилення спроможності Міністерства соціальної політики України у протидії домашньому насильству» також були розроблені відповідні тематичні посібники, які були розповсюджені серед учасників тренінгів 2020-го року та розміщені на сайті Координатора проектів ОБСЄ, за наступними посиланнями:
    -  Методичний посібник для фахівців, які впроваджують Типову програму для кривдників
    - Збірник практичних матеріалів для роботи з кривдниками 
    https://www.osce.org/.../project-coordinator-in.../471051
     Метою цих публікацій є підвищення ефективності роботи фахівців, до компетенції яких належить організація та безпосередня реалізація Типової програми для кривдників та осіб, схильних до вчинення домашнього насильства у будь-якій формі, надання таким фахівцям знань та вироблення в них навичок, що дозволятимуть проводити практичну індивідуальну та групову роботу з кривдниками. У зв’язку з вищенаведеним, просимо розповсюдити посилання на онлайнкурс із протидії домашньому насильству «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ» та інформаційні матеріали серед суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, на офіційних веб-сайтах обласної державної адміністрації, серед координаторів з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території відповідної адміністративно територіальної одиниці ОТГ, відповідальних фахівців структурних підрозділів ОТГ, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства та серед сільських, селищних голів, які є персонально відповідальними за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території села.
    Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ольга РЕВУК

    119A981F A170 4C4E 803D F5740C6FD78A

    Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

    Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

    Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:

    1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

    1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/464178591;

    2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613

    3) Секстинг https://vimeo.com/464177511;

    4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176581;

    5) Грумінг https://vimeo.com/464181532;

    6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти  https://vimeo.com/464180697.

    2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/477933967.

    3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/292080839.

    4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням http://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.

    Всі вищевказані та інші матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"